ŁUPARKI LOGMATIC

Innowacyjna łuparka Logmatic jest unikalnym narzędziem łatwego i bezpiecznego rąbania drewna. Tradycyjne narzędzia do tego przeznaczone, takie jak siekiera, topór czy klin wymagają sporego nakładu siły i celności uderzenia. Łuparka Logmatic jest znacznie prostsza i bezpieczniejsza w użyciu. Po przyłożeniu ostrza w wybrany punkt i energicznym uderzeniu tłokiem następuje szybki i dokładny podział drewna wzdłuż jego naturalnych pęknięć. Nie ma potrzeby niebezpiecznego wymachiwania urządzeniem w powietrzu lub nad głową. Nie trzeba zginać się w pasie, powodując obciążenia kręgosłupa. 

SYSTEM LOGMATIC                      

wedge-axeŁuparka (LM-150 lub LM-250) + Kosz – LM-1000

Wypełniamy drewnem kosz LM-1000, łuparką Logmatic rozłupujemy każdy kawałek na mniejsze – o pożądanych rozmiarach, po czym przenosimy całość we właściwe miejsce.

Łuparkę Logmatic można również używać oddzielnie do rozłupywania pojedynczych kawałków drewna na twardej powierzchni. Łuparka Logmatic jest bezpieczna, gdyż cała siła uderzenia jest skierowana bezpośrednio w kierunku ziemi. Łuparka działa na zasadzie klina. Wykorzystywane zostają naturalne pęknięcia w drewnie. Dzięki sile uderzenia drewno dzieli się na kawałki.